Samsung Galaxy S3'ün Bilinmeyen ÖzellikleriSamsung Galaxy S3’ün kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu yeni nesil telefonun bilinmeyen özellikleri de keşfedilmeye başladı. Bu yazımızda Samsung Galaxy S3’ün bazı özelliklerini sizinle paylaşacağız. Oldukça ilginç ve gizemli özellikleri içinde barındıran Samsung Galaxy S3’ü inceledikçe daha çok ilginizi çekecek ve sahip olduğunuz bu mükemmel cihazın bilinmeyen özelliklerini keşfettikçe, sıradan bir telefon olmadığını sizde anlayacaksınız.

Telefon etme menüsünü: Samsung Galaxy S3’te o anda hangi uygulamayı kullanıyor olursanız olun cihazınızı salladığınız anda telefon etme menüsüne anında ulaşabilirsiniz.

Resim üzerinde gezinme: Bu özelliği herhangi bir Android telefonda kullanmak için resmin üzerine çift tıklayarak zoom yapmanız ve resim üzerinde gezmek için parmağımızla sağa sola kaydırmamız gerekiyor. Oysa Samsung Galaxy S3’te ise zoom yaptığınız resim üzerinde gezinmek için cihazınızı sağa, sola, yukarı veya aşağı doğru hareket ettirmeniz yeterli.

Ekran Görüntüsünü alma(Screenshot) Samsung Galaxy S3’te ekran görüntüsünü almak için iki farklı seçeneğiniz var. Bunlardan birincisi Android’in standart Screenshot yöntemi olan güç butonuna basarken menü tuşuna basmak, ikinci yöntemde ise öncelikle cihazınızın hareket sensör özelliğini aktif hale getirin ve elimizi aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ekran üzerine yaklaştırarak sağdan sola doğru yavaş bir şekilde hareket ettirin.

Ekran Görüntüsünü alma


Çalma sesini kapatmaÇalma sesini kapatma: Bu özelliğe hepimizin bazen ihtiyacı olabiliyor. Örneğin bir toplantıda, derste ya da herhangi bir yerde telefonunuz çaldı ve sessiz moda almak istediniz, Galaxy S3 ile bu çok kolay, bunun için cihazınızı sadece ters pozisyona getirmemiz yeterli, cihazınız otomatik olarak sizin müsait olmadığınızı anlayıp zil sesini kısacaktır.

Sayfanın başına dönme: Cihazınızda bulunan uzun bir doküman okuduğunuzda veya internette çok fazla veri içeren uzun bir sayfada gezindiğinizde, dokümanın ya da sayfanın en başına dönebilmek için ekranı parmağımızla yukarı doğru kaydırmaya uğraşmanıza gerek yok. Samsung Galaxy S3’te sadece cihazınızın üst kısmına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi iki kez hızlıca dokunmanız yeterli, Cihazınız sizi sayfanın ya da dokümanın en başına döndürecektir.

Sayfanın başına dönme


Video izlerken başka uygulama kullanma: Bu özellik Samsung Galaxy S3 tarafından pop-up play adıyla aramıza katıldı. Cihazınızda herhangi bir video izlerken izlediğiniz video’nun sağ alt köşesindeki pop-up play tuşuna basarsanız video dosyanızı taşınabilir hale getirebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmanızdaki tek kısıtlama, video cihazınızın hafızasında yüklü olması gerektiği. Mesela youtube’den bir video izlerken bu özelliği kullanamıyorsunuz malesef.

Tuş kilidi açmadan uygulamaları çalıştırma: Samsung Galaxy S3’te tuş kilidini açmadan da uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Sizinde bildiği gibi ekran üzerinde parmağımızı sürükleyerek tuş kilidini açılabiliniyor. Samsung Galaxy S3’te ise mesela parmağımızı kamera simgesinin olduğu yerden sürüklemeye başlarsanız direk kamerayı açabilirsiniz, yine aynı şekilde telefon simgesinden sürüklemeye başlarsanız cihazınızı direk telefon etme modunda açabilirsiniz. Bunlar gibi diğer simgeleri de aynı şekilde aktif hale getirebilirsiniz.


Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sosyal Ağlar

Facebook
Twitter
GooglePlus
Linkedin
RSS

Reklam Alanı

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Video Kutusu

Tema panelinden youtube video adresi giriniz.